Skip to Content

Mõõtke vee karedust, vähendage seda ja eemaldage katlakivi

Kui pärast pesuprogrammi on klaasidel, söögiriistadel ja nõudel näha valgeid, halle või kollaseid jääke, võib see viidata vee kõrgele kareduse astmele. Aga millal nimetatakse vett tegelikult karedaks veeks?

Mida tähendab kare vesi?

Vee karedusaste tuleneb vees lahustunud kaltsiumi- ja magneesiumiioonide hulgast. Mida rohkem on vees lahustunud leelismuldmetallide sooli, seda kõrgem on selle karedus. Sageli on see juba paljale silmale nähtav. Organismile olulised ja kindlasti maitsvad mineraalid ilmnevad inetute katlakivi ladestustena esemetel või kodumasinates nagu veekeetja ja kohvimasin. Pikaajalisel kasutamisel võivad katlakivi setted isegi häirida majapidamisseadmete, nt nõudepesumasina, talitlust. Siin on kasulikke nõuandeid masina pesemiseks kareda veega (Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest (somat.ee)). Oluline on regulaarselt katlakivi eemaldada, et tagada seadmete nõuetekohane toimimine võimalikult pikaks ajaks. Lisaks saab karedat vett pehmendada mõne abivahendiga.

Veega täidetud joogiklaas neutraalsel taustal. Vee kareduse määramiseks asetatakse klaasi servale katsepulk.

Kare vesi – selle määramine ja mõjud

Üldist vastust küsimusele, kas kare vesi on hea või halb, ei ole. Alati oleneb sellest, milleks vett kasutatakse. Kui te pole kindel, kas veetorudest tuleb karedat või pehmet vett, võite pöörduda kohaliku veevärgi poole. Vee kareduse määramiseks sobivad ka müügil olevad testribad, mida on väga lihtne kasutada. Pehme vee karedus on defineeritud kui väärtus vahemikus 0 kuni 8,4 °dH (saksa karedus). Keskmise vee kareduse väärtus on vahemikus 8,4 kuni 14 °dH. Kare vesi on rohkem kui 14 °dH.

Kas kare vesi on tervislik?

Karedat vett peetakse selle kõrge mineraalainete sisalduse tõttu väga tervislikuks joogiveeks, kuid kodumasinatele tuleb kasuks pehme vesi. Õnneks saab vee karedust tõhusalt vähendada, kui valite õige nõudepesuvahendi või spetsiaalse soola. Kare vesi jätab nõudepesumasinatesse ja muudesse kodumasinatesse katlakivi. Seetõttu peaksite neist sagedamini katlakivi eemaldama; see hoiab ära funktsionaalsed piirangud või katlakivikahjustused. Selleks sobivad mitmesugused looduslikud majapidamises kasutatavad abinõud, nagu äädikalahus, sidrunhape ja naatriumvesinikkarbonaat, aga ka intensiivsed masinapuhastusvahendid (Somati masinapuhasti) ja eraldi doseeritud nõudepesusool.

Nõudepesumasin – muudab kareda vee pehmemaks

Piirkondlikule vee karedusele sobiv nõudepesuvahend sisaldab tavaliselt juba neutraliseerivat koostisainet. Nõudepesumasina puhastustabletid, nagu Somat Excellence (Somat Excellence 4in1: kvaliteetsed mitmetoimelised kapslid, mis tagavad suurepärase puhtuse ja sära), sobivad vee karedusele kuni 21 °dH. Kui vee karedus teie piirkonnas on suurem, on soovitatav lisada spetsiaalset soola, mida saab doseerida. Katlakivi eemaldamiseks on saadaval ka mitmeid tooteid, mida saab kasutada eraldi loputustsüklis või vett ja energiat säästval viisil samal ajal, kui pesete nõusid.

Kare vesi – vee karedusastme määramine

Teabe saamiseks oma piirkonna vee kareduse taseme kohta võtke ühendust kohaliku veevärgi või kohaliku omavalitsusega. Kareduse saate määrata ka müügiloleva testpulga abil.

Kuigi kare vesi on joomiseks suurepärane, tuleb kasutada tablette, kapsleid või muid tooteid, näiteks Somati spetsiaalset soola (Sool nõudepesumasinatele Somat), mis vähendavad nõudepesumasinas vee karedust.

Eemaldage regulaarselt vett kasutavatest kodumasinatest katlakivi, soovitavalt kord kuus. See on lihtne ja püsiv viis katlakivi ladestumise ning sellest tulenevate funktsionaalsete piirangute ja kahjustuste minimeerimiseks.

Veel selles kategoorias

 • Nejlepší prostředek a jeho použití
  Tabletid või geel – parim nõudepesumasina pesuvahend teie masinale ja kuidas seda kasutada

  Kõik nõudepesumasina pesuvahendite erinevatest tüüpidest: kuidas neid kasutada ja kuhu neid panna.

 • Kuidas vabaneda nõudepesumasina lõhnadest

  Andke nõudepesumasinale värske lõhn nende efektiivsete puhastamise ja halbade lõhnade eemaldamise näpunäidete ning nippidega.

 • Kareda veega seotud näpunäited nõudepesumasina jaoks

  Uurige välja, kuidas tõrjuda veelaike ja muid karedat vett reetvaid märke.

 • Kuidas laadida nõudepesumasinat parimate tulemuste saavutamiseks

  Otsite nõudepesumasina laadimise õiget viisi? Tehke seda õigesti nende autoriteetsete nõudepesumasina laadimise näpunäidetega.

 • Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

  Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

 • Noor naine istub avatud nõudepesumasina ees ja kontrollib joogiklaasi puhtust.
  Loputusvahend vajalik

  Milleks kasutada loputusvahendit? Somat selgitab, miks peaksite seda nõudepesumasinasse lisama: särava tulemuse ja veatu puhtuse jaoks.

 • Noor naine puhastab nõudepesumasinat.
  Nõudepesumasin ei pese puhtaks

  Nõudepesumasin kasutab vett, aga ei pese. Nii lahendate olukorra, kui klaasidele ja nõudele jäävad koledad veeplekid!

 • Kuidas puhastada nõudepesumasinas kõige määrdunumaid nõusid

  Saavutage ülipuhtad tulemused iga kord meie tõrksate plekkide eelleotamise, loputamise ja tootealaste näpunäidetega.

 • Miks on fosfaadivaba nõudepesumasina pesuvahend keskkonna jaoks parem?

  Nõudepesumasina pesuvahendeid reklaamitakse tihti „fosfaadivabana“, kuid mida see üldse tähendab?

 • Millisel nõudepesumasina temperatuuril on suurim tarbimiskulu?

  Uurige välja, millal on vaja suurendada kuumust ja millal on täiesti vastuvõetav kasutada keskkonnasõbralikku programmi.

 • Kas nõudepesumasin on säästvaim viis nõude pesemiseks?

  Siin on põhjus, miks nõudepesumasinad vett ja energiat säästavad.

 • Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest

  Uurige välja, kuidas laadida nõudepesumasinat, et hoida ära õrnade klaaside purunemine, ja saage teada, milliseid nõudepesumasina pesuvahendeid ja lisandeid võib optimaalsete, säravate tulemuste saavutamiseks kasutada.

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!