Skip to Content

Loputusvahend – vajalik või mitte?

Kas ma peaksin kasutama lisaks nõudepesumasina pesuvahendile ka loputusvahendit? Arvamused selles küsimuses erinevad. Lugege siit, miks loputusvahendit vaja läheb ja milliseid soovimatuid masinpesu kõrvalmõjusid saab loputusvahendit kasutades vältida.

Loputusvahendi funktsioon

Triipudeta läige klaasidel ja puhtaks pestud taldrikutel ilma katlakivi või veelaikudeta – sellisena kujutame ette nõudepesumasina puhastusvõimet. Veatu nõudepesu tulemuse saavutamiseks on seetõttu soovitatav kasutada loputusvahendit. See mitte ainult ei puhasta põhjalikult nõusid, söögiriistu ja klaase, vaid teeb suurepärast tööd ka masina sees: katlakivi ja rasvajäägid eemaldatakse ning tundlikud osad, nagu filter, on tõhusalt kaitstud. Veel üks eelis: tänu eriti kuivale efektile saab isegi plastmahuteid otse masinast eemaldada, ilma et oleks vaja aeganõudvat uuesti kuivatamist.

Noor naine istub avatud nõudepesumasina ees ja kontrollib joogiklaasi puhtust.

Mis selle sees on? Loputusvahendi koostis

Kuivad nõud nagu võluväel? See praktiline efekt illustreerib, milline loputusvahend tegelikult hea on. See vähendab vee pindpinevust. Tulemus: loputusvesi voolab kergemini ära, mis hoiab ära veerantide teket. Lisaks pindaktiivsetele ainetele sisaldavad loputusvahendid ka lahusteid, sidrunhapet ning muid lisandeid ja lõhnu. Kui teil pole käepärast loputusvahendit, saate olukorda parandada vaid mõne koostisosaga. Peale vee ja alkoholi on sidrunhape koduse loputusvahendi lahuse kõige olulisem koostisosa. Veel üks loputusvahendi kasutusvõimalus on puhastusaine akende või vannitoa puhastamiseks. Klaasist ja roostevabast terasest pinnad muutuvad sädelevalt puhtaks.

 

Nõuanded ja nipid loputusvahendi kasutamiseks

 • „Loputusvahend, milleks? Ma ju kasutan praktilisi tooteid nagu Somat Caps.“

Sul on täiesti õigus, sest multifunktsionaalsetel tablettidel nagu Somat Gold või Somat Excellence on koostises juba loputusvahend olemas. Eeldoseeritud tabletid on ühed populaarsemad nõudepesumasinate puhastusained ja neid iseloomustab täiuslikult doseeritud koostis.

 • Kõik sõltub doseerimisest – see, kas ja kui palju loputusvahendit kasutada, sõltub eelkõige vee kareduse astmest. Kare vesi alates 14-kraadisest dH-st jätab nõudele ja masinaosadele katlakivi kiiremini. Seetõttu on kareda vee puhul loputusvahendi kasutamine hädavajalik. Kas teadsite, et kohalikult veevärgilt saate kerge vaevaga teada oma vee kareduse? Teise võimalusena saate määrata vee kareduse müügilolevate testpulkadega.
 • Isegi kui eelistate klassikalise pulbri kujul olevat nõudepesumasinapesuvahendit, on hädavajalik kasutada loputusvahendit ja spetsiaalset soola. Nii saab üksikuid komponente ükshaaval doseerida ja vee karedusega ideaalselt sobitada.
 • Loputusvahendil võib olla ka muu kasutusviis: köögi roostevabast terasest pinnad, vannitoaplaadid, aknad ja dušikabiinid saab loputusvahendiga eriti põhjalikult ja jääke jätmata ära puhastada. Kui kasutate loputusvahendit väljaspool nõudepesumasinat, kaitske oma nahka ja limaskesti sobivate majapidamiskinnastega.
 • Somati loputusvahendid jätavad masinasse õrna värske lõhna.

Loputusvahendiga täitmine – vajalikud majapidamistööd

Kui sageli peab loputusvahendit lisama, sõltub individuaalsest doseerimisseadest. Päikese sümboli järgi tunnete uuesti täitmiseks mõeldud mahuti kergesti ära. Kandke täitmisel sobivaid majapidamiskindaid, et kaitsta oma nahka pindaktiivsete ainete ja muude kontsentreeritud koostisainete eest. Kui mahuti jookseb kogemata üle või näete selle välisküljel loputusvahendi jääke, on soovitatav need eemaldada. Kui loputusvahend satub nõudepesumasinasse peale viimast loputusfaasi, võib tekkida vaht. Mõnel nõudepesumasina mudelil on näidik, mis aktiveerub kohe, kui loputusvahendit on vaja lisada.

Veel selles kategoorias

 • Nejlepší prostředek a jeho použití
  Tabletid või geel – parim nõudepesumasina pesuvahend teie masinale ja kuidas seda kasutada

  Kõik nõudepesumasina pesuvahendite erinevatest tüüpidest: kuidas neid kasutada ja kuhu neid panna.

 • Kuidas vabaneda nõudepesumasina lõhnadest

  Andke nõudepesumasinale värske lõhn nende efektiivsete puhastamise ja halbade lõhnade eemaldamise näpunäidete ning nippidega.

 • Kareda veega seotud näpunäited nõudepesumasina jaoks

  Uurige välja, kuidas tõrjuda veelaike ja muid karedat vett reetvaid märke.

 • Kuidas laadida nõudepesumasinat parimate tulemuste saavutamiseks

  Otsite nõudepesumasina laadimise õiget viisi? Tehke seda õigesti nende autoriteetsete nõudepesumasina laadimise näpunäidetega.

 • Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

  Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

 • Veega täidetud joogiklaas neutraalsel taustal. Vee kareduse määramiseks asetatakse klaasi servale katsepulk.
  Kare vesi

  Kare vesi ja loputusmasin – kuidas vältida tõhusalt katlakivi ladestumist ja saada kohaliku kareda veega parimad tulemused!

 • Noor naine puhastab nõudepesumasinat.
  Nõudepesumasin ei pese puhtaks

  Nõudepesumasin kasutab vett, aga ei pese. Nii lahendate olukorra, kui klaasidele ja nõudele jäävad koledad veeplekid!

 • Kuidas puhastada nõudepesumasinas kõige määrdunumaid nõusid

  Saavutage ülipuhtad tulemused iga kord meie tõrksate plekkide eelleotamise, loputamise ja tootealaste näpunäidetega.

 • Miks on fosfaadivaba nõudepesumasina pesuvahend keskkonna jaoks parem?

  Nõudepesumasina pesuvahendeid reklaamitakse tihti „fosfaadivabana“, kuid mida see üldse tähendab?

 • Millisel nõudepesumasina temperatuuril on suurim tarbimiskulu?

  Uurige välja, millal on vaja suurendada kuumust ja millal on täiesti vastuvõetav kasutada keskkonnasõbralikku programmi.

 • Kas nõudepesumasin on säästvaim viis nõude pesemiseks?

  Siin on põhjus, miks nõudepesumasinad vett ja energiat säästavad.

 • Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest

  Uurige välja, kuidas laadida nõudepesumasinat, et hoida ära õrnade klaaside purunemine, ja saage teada, milliseid nõudepesumasina pesuvahendeid ja lisandeid võib optimaalsete, säravate tulemuste saavutamiseks kasutada.

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!