Skip to Content

KUIDAS VABANEDA NÕUDEPESUMASINA LÕHNADEST

Nõudepesumasinast tulevad välja laitmatult puhtad nõud, ent masina sees on endiselt halb lõhn? Kas nõudepesumasinal on enne või pärast puhastamist imelik lõhn? Selgitame alates nõudepesumasina puhastusvahendist kuni nõudepesumasina lõhnaeemaldini, mida teha, et panna nõud lõhnama sama puhtalt, kui nad välja näevad.

KUIDAS PUHASTADA NÕUDEPESUMASINAT SOMATI MASINAPUHASTUSVAHENDIGA

Kui nõudepesumasin ise lõhnab halvasti, võib olla käes aeg selle põhjalikuks puhastuseks. Õnneks on see lihtne ülesanne, mida on kõige parem teostada korrapäraselt, et hoida ära halbu lõhnu ja vältida kulukat remonti. Lihtsalt järgige sammhaaval allpool toodud juhendit.

1. Kõige tõenäolisem süüdlane on nõudepesumasina põhja kogunevad orgaanilised jäätmed. Puhastage filtrid, mis takistavad toidujääke, rasva ja muud prahti vahetult pärast pesutsükli lõpetamist nõudepesumasinat ummistamast. Enamik masinaid on konstrueeritud sarnaselt, kuid mudeli täpsete andmete kontrollimiseks hoidke juhend käepärast.

2. Filtrile juurdepääsuks eemaldage alumine rest. Võib-olla tuleb eemaldada suur metallkate, millele võib olla samuti kogunenud mustust või jäänud külge toidujääke (sellisel juhul puhastage seda). Metallaluse keskel on plastfilter, mis peaks olema hõlpsalt lahtikruvitav. Võib olla mõttekas kanda kindaid, kuna see on koht, kus asjad määrduvad.

3. Laske filtrile kuuma vee kraanist vett, seejärel puhastage seda sooja seebiveega. Kasutage võimaluse korral vana harja – lõppude lõpuks on tegu kuu (või isegi mitme kuu) jooksul kogunenud toiduga. Kui kogu mustuse eemaldamisel on raskusi, leotage filtrit mõnda aega soojas vees ja seejärel pühkige see masina puhastusvahendiga puhtaks.

4. Asendage filter ja pühkige nõudepesumasina sisemus masinapuhastusvahendiga puhtaks, eriti ukse ümbert. Võib olla vaja kasutada lubjaladestuste eemaldit. Kui märkate lubjaladestuste suurt moodustumist, tuleb samuti veenduda, et kasutate nõudepesumasina soola, mis kareda vee taset tasakaalustab. 

5. Kasutage nõudepesumasina puhastusvahendit kogunenud rasva ja lubjaladestuste eemaldamiseks torudelt, klappidelt ja voolikutelt, mida ei saa käsitsi puhastada. Somat pakub intensiivset puhastusvahendit (LINK), mis lisatakse tühjas masinas kõige kuumemale tsüklile. Video allpool näitab, kuidas see toimib.

Somati masinapuhastusvahendi tabletid on õrnatoimelisemad, seega võib neid kasutada tavapärase koguse nõude pesemisel. Vaadake allpool videost, kuidas nad toimivad. 

KUIDAS HOIDA NÕUDEPESUMASINAT PUHTANA

Eeltoodud mehaanilise ja keemilise puhastamise etapid tuleb teostada umbes kord kuus. Toidujääke saab filtris vähendada, kraapides nõusid alati enne nõudepesumasinasse laadimist. Siiski, ärge loputage taldrikuid, kuna see võib puhastusvahendi toimet vähendada. Et vältida seisnud veest tekkida võivat hallituse lõhna, hoidke masina ust pärast lõpetatud tsüklit mõnda aega õhutamiseks avatuna.

ANDKE NÕUDEPESUMASINALE PUHAS LÕHN SOMAT DEO DUO-PERLSIGA

Mõistagi on olemas puhastamisprotsessi üks etapp, kui nõudepesumasina lõhnu on võimatu täielikult eemaldada – kui nõudepesumasin on täidetud nõudega, mis pole veel puhtad. Sellest võib kujuneda probleem, kui täiskoormuseni jõudmiseks kulub mitu päeva ja/või väljas on soe. Nendel juhtudel on nõudepesumasina lõhnaeemaldi teie sõber. Somat Deo Duo-Perls lisab nõudepesumasinale meeldiva, halbu lõhnu neutraliseeriva sidruni- või apelsinilõhna, mida iga tsükkel värskendab ja mis peab vastu kuni 60 pesukorda. Vaadake allpool olevast videost, kuidas see toimib.

Veel selles kategoorias

 • Nejlepší prostředek a jeho použití
  Tabletid või geel – parim nõudepesumasina pesuvahend teie masinale ja kuidas seda kasutada

  Kõik nõudepesumasina pesuvahendite erinevatest tüüpidest: kuidas neid kasutada ja kuhu neid panna.

 • Kareda veega seotud näpunäited nõudepesumasina jaoks

  Uurige välja, kuidas tõrjuda veelaike ja muid karedat vett reetvaid märke.

 • Kuidas laadida nõudepesumasinat parimate tulemuste saavutamiseks

  Otsite nõudepesumasina laadimise õiget viisi? Tehke seda õigesti nende autoriteetsete nõudepesumasina laadimise näpunäidetega.

 • Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

  Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

 • Noor naine istub avatud nõudepesumasina ees ja kontrollib joogiklaasi puhtust.
  Loputusvahend vajalik

  Milleks kasutada loputusvahendit? Somat selgitab, miks peaksite seda nõudepesumasinasse lisama: särava tulemuse ja veatu puhtuse jaoks.

 • Veega täidetud joogiklaas neutraalsel taustal. Vee kareduse määramiseks asetatakse klaasi servale katsepulk.
  Kare vesi

  Kare vesi ja loputusmasin – kuidas vältida tõhusalt katlakivi ladestumist ja saada kohaliku kareda veega parimad tulemused!

 • Noor naine puhastab nõudepesumasinat.
  Nõudepesumasin ei pese puhtaks

  Nõudepesumasin kasutab vett, aga ei pese. Nii lahendate olukorra, kui klaasidele ja nõudele jäävad koledad veeplekid!

 • Kuidas puhastada nõudepesumasinas kõige määrdunumaid nõusid

  Saavutage ülipuhtad tulemused iga kord meie tõrksate plekkide eelleotamise, loputamise ja tootealaste näpunäidetega.

 • Miks on fosfaadivaba nõudepesumasina pesuvahend keskkonna jaoks parem?

  Nõudepesumasina pesuvahendeid reklaamitakse tihti „fosfaadivabana“, kuid mida see üldse tähendab?

 • Millisel nõudepesumasina temperatuuril on suurim tarbimiskulu?

  Uurige välja, millal on vaja suurendada kuumust ja millal on täiesti vastuvõetav kasutada keskkonnasõbralikku programmi.

 • Kas nõudepesumasin on säästvaim viis nõude pesemiseks?

  Siin on põhjus, miks nõudepesumasinad vett ja energiat säästavad.

 • Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest

  Uurige välja, kuidas laadida nõudepesumasinat, et hoida ära õrnade klaaside purunemine, ja saage teada, milliseid nõudepesumasina pesuvahendeid ja lisandeid võib optimaalsete, säravate tulemuste saavutamiseks kasutada.

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!