Skip to Content

LUBJASETTEST VABANEMINE – KAREDA VEEGA SEOTUD NÄPUNÄITED NÕUDEPESUMASINA JAOKS

Mis on kare vesi ja miks see nõudepesumasinat rikub? Selgitame lubjasetete põhjuseid ja jagame oma näpunäiteid kareda vee toimete tõrjumise kohta õigete nõudepesumasinalisanditega. Etteruttavalt: elu kareda veega ei ole nii raske!

MIS ON LUBJASETE? MIDA TÄHENDAB KARE VESI?

Lühidalt, lubjasete on kareda vee nähtav tulemus. Näete seda, kui pärast nõudepesumasinat on klaasidel valge jääk, kui leiate nõudelt korrapäraselt veeplekke ja kui nõudepesumasina ukse ümber tekib halli või valget sadestist. Kui märkate neid tunnuseid, annab see märku, et teil on kare vesi. Mida see tähendab? Kui elate kareda veega piirkonnas, on kraanist tuleval veel kõrgem mineraalisisaldus, sest see on filtreerunud läbi lubjakivi ja kriidi. Nendest kivimikihtidest filtreerunud peened magneesiumkarbonaadi- ja kaltsiumkarbonaadiosakesed suspendeeruvad tavalises kraanivees ega oleme meile kuidagi kahjulikud. Need on siiski halvad koduseadmete nagu veekeetja, pesumasina ja nõudepesumasina jaoks, kui neil lubjaladestusi moodustada lasete. Kui te pole kindel, kas teil on kare vesi …, siis teil tõenäoliselt ei ole, kuid kontrollida saab kohalikust omavalitsusest, kes ütlevad teie piirkonna täpse veekareduse. 

KUIDAS NÕUDEPESUMASINA SOOLAGA LUBJASETET ÄRA HOIDA

Parim viis kareda vee probleemi lahendamiseks on takistada seda üldse lubjaladestusi moodustamast. Sõltuvalt sellest, kui kare vesi on, pakuvad Somati tooted lubjasette vastase kaitse erinevaid tasemeid. Nõudepesumasina pesuvahendite mitme toimega tootevalemid sisaldavad juba nõudepesumasina soola, mis on piisav kuni vee kareduse teatava tasemeni. Näiteks Somat All in 1Somat All in 1 ExtraSomat Gold ja Somat Power Gel. Nad kaitsevad masinat lubjaladestuste moodustumise vastu ja hoiavad ära valge sette jäägi klaasidel ning veelaigud nõudel kuni 21 °dH (kareduse kraadi). 

Siiski, kui vesi on sellest karedam või kui kasutate soolata pesuvahendit nagu Somat Classic, tuleb lisada soola eraldi. Ehkki keemiliselt on see naatriumkloriid, täpselt nagu keedusool, ei saa kasutada nõudepesumasinas tavalist keedusoola, kuna selle peen tera võib nõudepesumasinat kahjustada. Nõudepesumasina sool pehmendab vett, tõmmates ligi peeni magneesiumi- ja kaltsiumiosakesi ning takistades neid ladestumast nõudele, klaasidele või nõudepesumasina osadele. See on suures pakendis, mis paigutatakse selleks ettenähtud pehmendiüksusesse, mis asub nõudepesumasina metallalusel alumise riiuli all. See võib näha välja nagu väike mahuti pärast korgi mahakeeramist, kuid jätkake valamist – on hämmastav, kui palju soola see suudab mahutada. Ärge muretsege, kui pehmendiüksus on veega täitunud. Sool peab võlutoime avaldamiseks segunema veega ja lahustuma. Vaadake videot allpool, et näha, kuidas see käib.

KUIDAS EEMALDADA LUBJASETE KATLAKIVIEEMALDIGA

Nüüd teate, kuidas hoida nõudepesumasinas ära lubjasetet, loodetavasti ei pea te kareda vee probleemidega kunagi uuesti tegelema. Muidugi välja arvatud juhul, kui teil on kapp täis selle vastiku valge jäägiga klaase ja veelaikudega nõusid. Hea uudis on see, et need tulevad välja säravpuhtana järgmine kord, kui neid oma uue mitmetoimeliste nõudepesumasina tablettide/geeliga pesete, või pärast seda, kui hakkate masinale nõudepesumasina soola lisama. Halb uudis on see, et masinal moodustunud lubjasetted ei ole nii hõlpsalt eemaldatavad. Kui märkate masina sees pakse, kõvu lubjasetete kihte, kasutage Somat Intense'i masina puhastusvahendit, et need eemaldada ja takistada neid masinat kahjustamast. Hea mõte on käivitada intensiivse puhastamise tsükkel kord kuus selle tagamiseks, et kare vesi nõudepesumasinat ei kahjustaks.

Veel selles kategoorias

 • Nejlepší prostředek a jeho použití
  Tabletid või geel – parim nõudepesumasina pesuvahend teie masinale ja kuidas seda kasutada

  Kõik nõudepesumasina pesuvahendite erinevatest tüüpidest: kuidas neid kasutada ja kuhu neid panna.

 • Kuidas vabaneda nõudepesumasina lõhnadest

  Andke nõudepesumasinale värske lõhn nende efektiivsete puhastamise ja halbade lõhnade eemaldamise näpunäidete ning nippidega.

 • Kuidas laadida nõudepesumasinat parimate tulemuste saavutamiseks

  Otsite nõudepesumasina laadimise õiget viisi? Tehke seda õigesti nende autoriteetsete nõudepesumasina laadimise näpunäidetega.

 • Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

  Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

 • Noor naine istub avatud nõudepesumasina ees ja kontrollib joogiklaasi puhtust.
  Loputusvahend vajalik

  Milleks kasutada loputusvahendit? Somat selgitab, miks peaksite seda nõudepesumasinasse lisama: särava tulemuse ja veatu puhtuse jaoks.

 • Veega täidetud joogiklaas neutraalsel taustal. Vee kareduse määramiseks asetatakse klaasi servale katsepulk.
  Kare vesi

  Kare vesi ja loputusmasin – kuidas vältida tõhusalt katlakivi ladestumist ja saada kohaliku kareda veega parimad tulemused!

 • Noor naine puhastab nõudepesumasinat.
  Nõudepesumasin ei pese puhtaks

  Nõudepesumasin kasutab vett, aga ei pese. Nii lahendate olukorra, kui klaasidele ja nõudele jäävad koledad veeplekid!

 • Kuidas puhastada nõudepesumasinas kõige määrdunumaid nõusid

  Saavutage ülipuhtad tulemused iga kord meie tõrksate plekkide eelleotamise, loputamise ja tootealaste näpunäidetega.

 • Miks on fosfaadivaba nõudepesumasina pesuvahend keskkonna jaoks parem?

  Nõudepesumasina pesuvahendeid reklaamitakse tihti „fosfaadivabana“, kuid mida see üldse tähendab?

 • Millisel nõudepesumasina temperatuuril on suurim tarbimiskulu?

  Uurige välja, millal on vaja suurendada kuumust ja millal on täiesti vastuvõetav kasutada keskkonnasõbralikku programmi.

 • Kas nõudepesumasin on säästvaim viis nõude pesemiseks?

  Siin on põhjus, miks nõudepesumasinad vett ja energiat säästavad.

 • Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest

  Uurige välja, kuidas laadida nõudepesumasinat, et hoida ära õrnade klaaside purunemine, ja saage teada, milliseid nõudepesumasina pesuvahendeid ja lisandeid võib optimaalsete, säravate tulemuste saavutamiseks kasutada.

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!