Skip to Content

MIS ON FOSFAADID JA MIKS ON FOSFAADIVABA NÕUDEPESUMASINA PESUVAHEND KESKKONNA JAOKS PAREM?

Nõudepesumasina pesuvahendeid reklaamitakse tihti „fosfaadivabana“ või pakendil kinnitatakse, et nad on fosfaatidest vabad. Enamik meist mõistab, et see on vist hea, kuid kas olete endalt kunagi küsinud, mis fosfaadid tegelikult on? Lugege lähemalt, et välja uurida.

MIS ON FOSFAADID?

Fosfaadid on elemendi fosfor looduslikult esinev vorm, mis on olemas meie keskkonnas ja esineb meie ümber kõikjal. Siiski ei ole anorgaaniline keemiline fosfaat identne elemendiga fosfor. Täpsemalt on fosfaat fosforhappe sool. Anorgaanilisi fosfaatkivimeid kaevandatakse, et hankida fosforit kasutamiseks põllukultuuride väetisena põllumajanduses. See ergutab taimede kasvu, rakkude jagunemist ja fotosünteesi. Fosfaadid moodustuvad, kui fosfor ühineb teiste elementidega, ja nad toimivad teisiti. Erinevaid fosfaate on kasutatud tarbekaupades, nagu hambapastas, värvis, pesu- ja nõudepesumasina pesuvahendites.

MIKS OLID FOSFAADID NÕUDEPESUMASINA PESUVAHENDIS?

Umbes 5% kogu maailmas kaevandatavast fosfaadist kasutati kuni üsna hiljutise ajani pesuvahendites. Nõudepesumasina pesuvahendis on fosfaatide otstarve siduda kaltsiumi ja magneesiumi ja ühilduda muud osakestega, aidates eemaldada need pesu käigus määrdunud nõudest. Nad pehmendavad ka vett, hoides nõudepesumasinas ära lubjasetet.

KAS FOSFAADID ON TOKSILISED VÕI KAHJULIKUD?

Kuna fosfaate leidub kõikjal, sealhulgas meie toidus ja meie kehades, ei ole nad inimestele toksilised või kahjulikud. Tegelikult, kui arst tuvastab fosfaadipuuduse, kirjutatakse teile fosfaadi taseme reguleerimiseks välja lisandid. Sama kehtib keskkonna puhul: fosfaadid on toitained, mis ergutavad taimede kasvu ja ei avalda taimedele või loomadele iseenesest kahjulikke toimeid. Kui fosfaadid ei ole ei inimestele ega keskkonnale toksilised ega kahjulikud, miks nad enamikus riikides nõudepesumasina pesuvahendites keelustatud on?

MIKS FOSFAADID KEELUSTATI?

Fosfaadid on keelustatud kogu USAs ja ELis ning paljudes teistes riikides. Vaatamata sellele, et nad ei ole inimestele toksilised või kahjulikud, võib nende olemasolu vetes häirida veeorganismide tasakaalu. Väetisena põhjustavad fosfaadid vetikate kiiret kasvu. Niinimetatud vetikate õitsemisel on kahjulik toime teistele vees elavatele organismidele. Enamik veepuhastusjaamu ei suuda fosfaate täielikult kodumajapidamiste reoveest eemaldada, seega satub osa paratamatult looduslikesse vetesse. Fosfaadid keelustanud riigid lootsid piirata vetikate õitsemist ja takistada ülemääraseid toitaineid jõgesid ning järvi reostamast.

KUIDAS FOSFAADIVABA NÕUDEPESUMASINA PESUVAHEND TOIMIB?

ELi määrustega kooskõlas on Somati nõudepesumasina pesuvahendid kõik fosfaadivabad. Kõiki toodete valemit muudeti, et tagada samad puhastamisomadused ilma, et fosfaat oleks koostisosa. Kliendid pehme veega piirkondades pole tõenäoliselt muutust märganud, samas kui kliendid kareda veega piirkondades peavad kasutama võib-olla enam nõudepesumasina soola. Nõudepesumasina tablettide esimeses tootevõrdluses pärast fosfaadi keelustamist pesuvahendites ELis leidis Saksamaa suurim tarbekaupade katsetamise asutus Stiftung Warentest, et Somat Gold võitis katse ja ilmutas kõikidest teistest toodetest paremaid näitajaid, isegi fosfaatideta.

Veel selles kategoorias

 • Nejlepší prostředek a jeho použití
  Tabletid või geel – parim nõudepesumasina pesuvahend teie masinale ja kuidas seda kasutada

  Kõik nõudepesumasina pesuvahendite erinevatest tüüpidest: kuidas neid kasutada ja kuhu neid panna.

 • Kuidas vabaneda nõudepesumasina lõhnadest

  Andke nõudepesumasinale värske lõhn nende efektiivsete puhastamise ja halbade lõhnade eemaldamise näpunäidete ning nippidega.

 • Kareda veega seotud näpunäited nõudepesumasina jaoks

  Uurige välja, kuidas tõrjuda veelaike ja muid karedat vett reetvaid märke.

 • Kuidas laadida nõudepesumasinat parimate tulemuste saavutamiseks

  Otsite nõudepesumasina laadimise õiget viisi? Tehke seda õigesti nende autoriteetsete nõudepesumasina laadimise näpunäidetega.

 • Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

  Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

 • Noor naine istub avatud nõudepesumasina ees ja kontrollib joogiklaasi puhtust.
  Loputusvahend vajalik

  Milleks kasutada loputusvahendit? Somat selgitab, miks peaksite seda nõudepesumasinasse lisama: särava tulemuse ja veatu puhtuse jaoks.

 • Veega täidetud joogiklaas neutraalsel taustal. Vee kareduse määramiseks asetatakse klaasi servale katsepulk.
  Kare vesi

  Kare vesi ja loputusmasin – kuidas vältida tõhusalt katlakivi ladestumist ja saada kohaliku kareda veega parimad tulemused!

 • Noor naine puhastab nõudepesumasinat.
  Nõudepesumasin ei pese puhtaks

  Nõudepesumasin kasutab vett, aga ei pese. Nii lahendate olukorra, kui klaasidele ja nõudele jäävad koledad veeplekid!

 • Kuidas puhastada nõudepesumasinas kõige määrdunumaid nõusid

  Saavutage ülipuhtad tulemused iga kord meie tõrksate plekkide eelleotamise, loputamise ja tootealaste näpunäidetega.

 • Millisel nõudepesumasina temperatuuril on suurim tarbimiskulu?

  Uurige välja, millal on vaja suurendada kuumust ja millal on täiesti vastuvõetav kasutada keskkonnasõbralikku programmi.

 • Kas nõudepesumasin on säästvaim viis nõude pesemiseks?

  Siin on põhjus, miks nõudepesumasinad vett ja energiat säästavad.

 • Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest

  Uurige välja, kuidas laadida nõudepesumasinat, et hoida ära õrnade klaaside purunemine, ja saage teada, milliseid nõudepesumasina pesuvahendeid ja lisandeid võib optimaalsete, säravate tulemuste saavutamiseks kasutada.

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!