Skip to Content

Nõudepesumasin ei pese puhtaks – tehke see kiiresti korda

Kui klaasid ja nõud tulevad nõudepesumasinast välja inetute veerantidega, soolajääkidega või lausa täiesti määrdunult, on esialgne pahameel suur. Siit saate teada, kuidas lahendada seda probleemi ilma professionaali abita, kuidas kaitsta oma klaase katlakivi eest ning mis on levinumad põhjused, miks nõudepesumasin enam puhtaks ei pese.

Nõudepesumasin ei pese – pole vaja muretseda

Enamikul juhtudel on põhjused, miks teie nõudepesumasin äkki lakkab töötamast sama töökindlalt kui varem, väga lihtsad. Tavaliste hooldustöödega, millega saate ise kiiresti hakkama, on võimalik selgitada välja rikete põhjused ja kõrvaldada funktsionaalsed häired. Kas seadet ei ole regulaarselt katlakivist puhastatud või olete unustanud täita soolamahuti spetsiaalse soolaga? Selgitame välja nõudepesumasina ajutiste rikete levinumad põhjused.

Noor naine puhastab nõudepesumasinat.

Nõudepesumasin ei loputa enam puhtaks – veaotsingu näpunäited

 • Kui teie veesüsteemis on kare vesi, tuleb nõudepesumasinat regulaarselt katlakivist puhastada. Kui olete selle viimasel ajal tegemata jätnud, on soovitatav kasutada võimsaid spetsiaalseid puhastusvahendeid, näiteks Somat Intensive Machine Cleaner.
 • Püsiva määrdumise tavaline põhjus on masina vale täitmine. Mõned lihtsad näpunäited nõudepesumasina laadimiseks võivad mõningaid probleeme ära hoida: näiteks paigutage taldrikud ja potid nii, et veejoa jaoks oleks alati piisavalt ruumi. Lõpuks peaks vesi jõudma määrdunud köögiriistadeni.
 • Samuti ei saa masina ületäitumisel enam tagada vee ja nõudepesuvahendi optimaalset jaotumist.
 • Kui nõudepesumasin ei pese enam puhtaks, on aeg üksikud komponendid põhjalikult puhastada. Kõigepealt alustage külgmistest pihustushoobadest ja liikuge siis kurnsõela, pumbavanni, lüüsi pumba, heitveevooliku ja sifoonini.
 • Enne nõude või söögiriistade nõudepesumasinasse asetamist, eemaldage suured toidujäägid. Toidu- ja rasvajäägid võivad masina ummistada.
 • Kui leiate pulbrilisi jääke või raskesti eemaldatavaid sademeid nõudel ja klaasidel, peate kontrollima, kas nõudepesumasina põhjas olev soolamahuti on korralikult suletud.
 • Järgmise sammuna saate kontrollida, kas mahuti on veel soolaga täidetud. Spetsiaalse soolaga seotakse nõudepesuvees magneesium- ja kaltsiumiioonid. Kui see puudub, ei pese nõudepesumasin enam tavapärasel viisil ning taldrikutele ja klaasidele tekivad katlakivi jäägid.
 • Kontrollige, kas kasutate vee karedusele sobivat nõudepesuvahendit. Kui te pole kindel, kas teie kraanivesi on kare või pehme, helistage kohalikule veevärgile. Sageli ei piisa kareda vee puhul ainult tablettidest ja kapslitest. Optimaalsete loputustulemuste saavutamiseks kasutage ka spetsiaalset soola ja loputusvahendit.
 • Kas olete oma masinat pidevalt kasutanud energia- ja veesäästlikus pesutsüklis? Siis ladestuvad rasvajäägid sageli masinasse – see võib olla põhjuseks, miks nõudepesumasin enam korralikult ei loputa. Seda saab parandada masinapuhastusvahendiga Somat Machine Cleaner, mida saate kasutada ilma täiendava loputustsüklita.
 • Võimalikud on ka mehaanilised põhjused, kui nõudepesumasin ei pese nõusid puhtaks. Kas heitveevoolik oli paigaldamise ajal väändunud või võis veevarustus katkeda?

Nõudepesumasin ei pese puhtaks – meie järeldus

Kui nõudepesumasin enam nõusid puhtaks ei tee, ei pruugi alati tõsine viga olla. Lihtsate hooldus- ja puhastustöödega saate oma läbiproovitud köögiabilise kiiresti töökorda. Pöörake tähelepanu oma vee karedusele ja võimalikele mehaanilistele põhjustele, nagu näiteks reoveevooliku väändumine. Kvaliteetsete nõudepesuvahendite kasutamine, mis on kohandatud teie veekvaliteedile, võib pikendada teie nõudepesumasina kasutusiga.

Veel selles kategoorias

 • Nejlepší prostředek a jeho použití
  Tabletid või geel – parim nõudepesumasina pesuvahend teie masinale ja kuidas seda kasutada

  Kõik nõudepesumasina pesuvahendite erinevatest tüüpidest: kuidas neid kasutada ja kuhu neid panna.

 • Kuidas vabaneda nõudepesumasina lõhnadest

  Andke nõudepesumasinale värske lõhn nende efektiivsete puhastamise ja halbade lõhnade eemaldamise näpunäidete ning nippidega.

 • Kareda veega seotud näpunäited nõudepesumasina jaoks

  Uurige välja, kuidas tõrjuda veelaike ja muid karedat vett reetvaid märke.

 • Kuidas laadida nõudepesumasinat parimate tulemuste saavutamiseks

  Otsite nõudepesumasina laadimise õiget viisi? Tehke seda õigesti nende autoriteetsete nõudepesumasina laadimise näpunäidetega.

 • Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

  Kuidas nõudepesumasin toimib ja mis toimub selle sees? Märulikaameravideod lasevad meil piiluda!

 • Noor naine istub avatud nõudepesumasina ees ja kontrollib joogiklaasi puhtust.
  Loputusvahend vajalik

  Milleks kasutada loputusvahendit? Somat selgitab, miks peaksite seda nõudepesumasinasse lisama: särava tulemuse ja veatu puhtuse jaoks.

 • Veega täidetud joogiklaas neutraalsel taustal. Vee kareduse määramiseks asetatakse klaasi servale katsepulk.
  Kare vesi

  Kare vesi ja loputusmasin – kuidas vältida tõhusalt katlakivi ladestumist ja saada kohaliku kareda veega parimad tulemused!

 • Kuidas puhastada nõudepesumasinas kõige määrdunumaid nõusid

  Saavutage ülipuhtad tulemused iga kord meie tõrksate plekkide eelleotamise, loputamise ja tootealaste näpunäidetega.

 • Miks on fosfaadivaba nõudepesumasina pesuvahend keskkonna jaoks parem?

  Nõudepesumasina pesuvahendeid reklaamitakse tihti „fosfaadivabana“, kuid mida see üldse tähendab?

 • Millisel nõudepesumasina temperatuuril on suurim tarbimiskulu?

  Uurige välja, millal on vaja suurendada kuumust ja millal on täiesti vastuvõetav kasutada keskkonnasõbralikku programmi.

 • Kas nõudepesumasin on säästvaim viis nõude pesemiseks?

  Siin on põhjus, miks nõudepesumasinad vett ja energiat säästavad.

 • Kuidas kaitsta klaase nõudepesumasinas lubjasette eest

  Uurige välja, kuidas laadida nõudepesumasinat, et hoida ära õrnade klaaside purunemine, ja saage teada, milliseid nõudepesumasina pesuvahendeid ja lisandeid võib optimaalsete, säravate tulemuste saavutamiseks kasutada.

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!