ÕRN JA NÕUDLIK – KUIDAS HOIDA ÄRA KLAASIDE PURUNEMIST NÕUDEPESUMASINAS

Klaasid on nõudepesumasinate maailma diivad. Võiks arvata, et neid peaks olema kerge puhastada, kuid nad tekitavad nii palju probleeme, et mõnikord mõtled, kas see üldse vaeva ära tasub. Selgitame, miks nõudepesumasin on tegelikult parim koht klaaside puhastamiseks, kuidas vältida korrosiooni ja lubjaladestuste laike, kasutades lihtsaid lisandeid, ja jagame konkreetseid nõudepesumasina laadimise näpunäiteid, mis aitavad vältida purunenud klaase.

KUIDAS HOIDA ÄRA KLAASIDE PURUNEMINE NÕUDEPESUMASINAS

Teame kõik tunnet, kui oleme kahevahel, kas pesta kaunist, õrna veiniklaasi käsitsi (sest oleme selle purunemise pärast mures) või panna see nõudepesumasinasse (sest teame, et see tuleb sealt välja särava ja puhtamana, kui oleks eales võimalik pärast käsitsi pesemist). Korras hoitud nõudepesumasin ja õige pesuvahend annavad parema tulemuse, selles pole kahtlustki, kuid mida saame teha klaaside purunemise vähendamiseks pesu käigus? Siin on mõned näpunäited ja nutikad nipid.

1. Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole loksutamine peapõhjus, miks klaas nõudepesumasinas puruneb. Klaase ei loobita, vaid pelgalt pihustatakse veega, mis ei tohiks neid kahjustada, kui nõudepesumasinat õigesti laaditakse. Süüdi võib aga olla kõrge temperatuur. Peske õrnu klaase spetsiaalse tsükliga või juhul, kui masinal ei ole seda, madala temperatuuri seadega.

2. Laadige õrn klaas alati nõudepesumasina ülemisele riiulile. Temperatuur on madalam ja vee pihustus on siin vähem intensiivne. Kui peate paigutama alumisele riiulil suuremaid klaasvaase või karahvine, veenduge, et need oleksid paigutatud turvaliselt, ja kasutage madala temperatuuri tsüklit.

3. Kui nõudepesumasinal on veiniklaasijalgade jaoks spetsiaalsed pilud, kasutage neid. Nad võivad olla väikse väljakäänatava riiuli serval ülemise korvi kummalgi küljel, kuhu tavaliselt pannakse suured tarvikud.

4. Kui veiniklaasid on püsti asetamiseks liiga pikad, võib olla mõttekas ülemise korvi kõrguse reguleerimine. Tavaliselt tuleme korvi üles liigutamise peale ainult suurte praetaldrikute mahutamiseks alumisele restile, kuid seda saab ka suurte veiniklaaside mahutamiseks alla liigutada.

5. Mõnedel nõudepesumasinatel on olemas spetsiaalne veiniklaasirest, teised tootjad pakuvad neid lisatarvikuna, mida saab eraldi osta. Saab osta ka marginimeta nõudepesumasinatarvikuid, mis on mõeldud spetsiaalselt veiniklaaside purunemise ärahoidmiseks nõudepesumasinas. Nad on sisetükkide kujul, sarnaselt nugade-kahvlite korvi või silikoonstabilisaatoritega, mis kinnituvad nõudepesumasina teravikele, ja veiniklaasi jala kujul.

KUIDAS HOIDA KLAASIDEL ÄRA LUBJASETTE PLEKKE

Lubjasette plekid klaasil on karedat vett reetev märk. Selleks, et lähemalt uurida, lugege meie artiklit sellest, mida võtta ette kareda vee ja lubjaladestustega. Mitme funktsiooniga tablettide nagu Somat All in 1Somat All in 1 ExtraSomat Gold  ja Somat Power Gel kasutamine integreeritud veepehmendiga kaitseb teie klaase lubjasettega seotud valge jäägi ja veelaikude vastu. Siiski, kui vesi on karedam kui 21 °dH (Saksa kareduse kraadi) või kui kasutate soolata pesuvahendit nagu Somat Classic, tuleb lisada nõudepesumasinale Somati soolaSomati loputusvahend tagab selle, et klaasid tulevad välja eriti säravana. Pärast seda, kui seda teete, jäävad lubjasette probleemid minevikku. 

Veel selles kategoorias

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!