Skip to Content

Nõudepesuvahendiga seotud tervishoid

KAS NÕUDEPESUVAHEND ON ALLANEELAMISEL KAHJULIK?

Kui juhuslikult nõudepesuvahendit alla neelate, võib see viia ärrituseni. Parim valik on juua kohe pärast klaas vett, et vahendit lahustada. Ärge kutsuge esile oksendamist.

Võib esineda sümptomeid nagu korrast ära kõht, kõhulahtisus ja oksendamine. Kui sümptomid siiski püsivad või süvenevad, helistage perearstile, mürgituskeskusesse või minge abi saamiseks viivitamatult erakorralise meditsiini osakonda.

MIDA TEHA, KUI NÕUDEPESUVAHEND SATUB SILMA

Silma sattunud nõudepesuvahend tuleb viivitamatult rohke veega välja loputada. Kui kannate kontaktläätsi, eemaldage need kindlasti viivitamatult. Vedelik võib põhjustada ärritust ja põletavat tunnet, kui see jääb silmaga kokkupuutesse ning võib põhjustada isegi hägusat nägemist või raskusi fokusseerimisel, kui seda välja ei loputata. Kui sümptomid püsivad, muutuvad või süvenevad, kutsuge arstiabi.

KAS NÕUDEPESUVAHEND ON MÜRGINE, KUI EI LOPUTA?

Kui pesete nõusid neid pärast nõuetekohaselt loputamata, võite leida taldrikutele, tassidele, tarvikutele ja mujale jäänud kuivanud nõudepesuvedelikku.

Enamikul juhtudel ei tohiks olla nõudepesuvahend väikestes kogustes mürgine. Seega, kui kuivatate nõusid neid nõuetekohaselt loputamata, saab sümptomeid vähendada allaneelamisele järgneva klaasi veega, et vahendit veelgi lahjendada. Siiski võib mis tahes kogus nõudepesuvahendit kehas põhjustada ärritust, oksendamist, kõhulahtisust ja korrast ära kõhtu. Kui need sümptomid püsivad või süvenevad, tuleb pöörduda alati arsti poole.

NÕUDEPESUVAHENDI OHUTUSE NÄPUNÄITED

Seebi allaneelamise või silma sattumise tõenäolisuse vähendamiseks esitame siinkohal mõned kasulikud ohutusalased näpunäited.

  • Hoidke nõudepesuvahendit alati väikestest lastest ja lemmikloomadest eemal. Paigutage see kindlasti neile kättesaamatusse kohta, et vältida neil juhuslikku allaneelamist.
  • Loputage nõudepesuvahend nõudelt pärast pesemist põhjalikult maha. See vähendab ärrituse võimalikkust. Samuti ei teki teil ka söögis ega joogis seda seebimaitset.
  • Nõude küürimisel liigutage käsna kehast eemale, sarnaselt sellega, kuidas noaga lõikate. Juhuslik pritsimine on vastassuunas, silmadest eemale.

Seotud artiklid

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!