Skip to Content

Kuidas nõudepesuvahend toimib?

Nõudepesuvahend teeb meie nõud puhtaks, võimaldades meil samu nõusid üha uuesti ja uuesti taaskasutada. Ent kuidas nõudepesuvahend toimib? Teadus, millele see toode põhineb, hämmastab teid.

KUIDAS NÕUDEPESUVAHEND TOIMIB: PESUVAHENDIMOLEKULID

On kaht erinevat tüüpi molekule. Osad on hüdrofiilsed, mis tähendab, et nad on veelembesed, samas kui teised on hüdrofoobsed, mis tähendab, et vesi tõrjub neid. Õli koosneb hüdrofoobsetes molekulidest.

NÕUDEPESUVAHENDI STRUKTUUR

Kui need kaks molekulide tüüpi ühinevad, moodustavad nad pesuvahendimolekuli. Nõudepesuvahendi molekulil on üks hüdrofiilne ots ja üks hüdrofoobne ots. Esimene on polaarne struktuur, mis seondub veega, kui nõusid pesete. Viimane on mittepolaarne struktuur, mis seondub rasva ja õliga.

KUIDAS NÕUDEPESUVAHEND TOIMIB?

Kui asetate rasvase küpsetusnõu valamusse, mis on seebivett täis, ei lahustu küpsetusnõul olev õli või rasv vees automaatselt. See on selle tõttu, et õlimolekulid on mittepolaarsed, samas kui veemolekulid on polaarsed. Seega, kuidas nõudepesuvahend toimib? See toimib, kasutades polaarset ja mittepolaarset struktuuri, mis toimib silla või emulgaatorina.

Ehkki õli ei segune loomulikult veega, asetuvad seebimolekulid ümber, kui õliga kokku puutuvad. Kui sellel hetkel pesuvahendimolekuli vaataksite, näeksite, et molekuli hüdrofiilne poolusekülg (see, mis on veelembene) on suunatud vee poole. Rasvalembene hüdrofoobne osa osutab õli suunas. See osa kleepub rasva külge, püüdes selle molekuli lõksu ja tõmmates seda nõu küljest ära, seebivee saab hõlpsalt maha loputada.

KUIDAS NÕUDEPESUVAHEND TOIMIB: NÕUDE PUHTAKS SAAMINE

Nõudepesuvahendite molekulid tõstavad mustuse, mikroobid ja rasva nõudelt maha, nii et need saab äravooluavast alla uhta. Pärast nõudepesuvahendi veega mahaloputamist jäävad nõud puhtaks ja on kasutamiseks taas valmis.

Lisaks on optimaalsete tulemuste saavutamiseks vajalik vesi (mis võib ise paljud toiduosakesed lahustada) ning loksutamine või hõõrdumine.

Kas olete endalt kunagi küsinud, kuidas nõudepesuvahend toimib? Tänu seebimolekuli ainulaadsetele osadele saavad teie nõud puhtaks ja rasvast vabaks iga korraga, kui käsitsi nõude pesete.

Seotud artiklid

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!