Skip to Content

Näpunäiteid nõudepesuks

Kui on vaja pesta nõusid käsitsi, hõlbustavad mõned nõude käsitsi pesemise näpunäited nende kiiret ja tõhusat pesemist.

NÕUDE KÄSITSI PESEMISE NÄPUNÄITED: VEETEMPERATUUR

Enamiku nõude puhul on pesemiseks parim kuum vesi. Kuum vesi aitab vabaneda mõnedest bakteritest ja rasvast läbi lõigata. Vesi peaks olema tavaliselt üle 110 °F (45 °C), kuid iga kord, kui klaasi pesete, ei ole vaja termomeetri järele haarata. Täitke valamu veega, mis on nii kuum, et paljastel kätel on ebamugav liiga kauaks vette jääda. Enamikul juhtudel ei suuda paljas nahk vett üle 110 kraadi (45 °C) väga kaua taluda. Protsessi hõlbustamiseks kandke pesemisel kindaid. Kummikindad aitavad kaitsta käsi ja muudavad protsessi talutavamaks.

Loputamisel on veetemperatuur täpselt sama oluline. Kuumem veetemperatuur aitab vabaneda ülejäänud nõudepesuvahendist ja bakteritest nõudel ning kiirendab kuivatamise protsessi, kui nõud nõuderestile asetatakse. See aitab vähendada ka laike ja triipe.

Vaatamata meie soovitusele pesta nõusid kuumas vees töötati Pur välja tõhusaks toimimiseks ka madalamatel temperatuuridel nagu toatemperatuuril. Spetsiaalse ensüümitehnoloogiaga eemaldab see mustuse ja rasva, säästes samas energiat.

VABANEMINE RASVAST JA TOIDUJÄÄKIDEST

Nõudepesuvahenditel nagu Puril on nii polaarsed (veelembesed) kui ka mittepolaarsed (õlilembesed) osad, mis aitavad tõmmata välja rasva ja eemaldavad seda efektiivselt nõudelt. Siiski, kui on palju rasva või isegi külge kleepunud toitu, ei ole parim valik küürimise alustamine; tegelikult on parem lasta nõudel liguneda kuuma vee ja mõne tilga Puri nõudepesuvahendi segus. Pärast vaid mõnd minutit tulevad külge ülejäänud toit ja rasv nõult pestes hõlpsalt maha.

KUIDAS SÄÄSTA VETT

Parimad viisid vee säästmiseks nõude käsitsi pesemisel on järgmised.

 • Vältige vee vahetamist, kui seebivesi kaob. Nõudepesuvedelik võib olla ikkagi efektiivne ja olemas, isegi kui mulle ei ole enam.
 • Pühkige enne nõude valamusse panemist paberrätikuga ära võimalikult palju toiduosakesi. See aitab vähendada mustust vees.
 • Peske enne loputamist viis või kuus nõud. Ei ole vaja lasta veel joosta või loputada pestes iga nõu.
 • Vältige nõude ükshaaval pesemist kraanivee all. Vee säästmiseks täitke valamu või nõudepesuvann.

NÕUDEPESU ETAPID

Küsite endalt, kuidas nõusid pesta? Siin on mõned nõudepesu etapid asjade lihtsustamiseks.

 1. Täitke valamu või vann kuuma veega.
 2. Lisage kuumale veele mõned tilgad Puri nõudepesuvahendit. Õige annus erineb sõltuvalt nõudepesuvahendi tüübist, mille valite.
 3. Pühkige ülemäärane toit enne pesemist nõudelt maha.
 4. Peske esiteks klaasnõud, taldrikud ja tarvikud. Jätke kõige rasvasemad nõud, potid ja küpsetusnõud viimaseks.
 5. Loputage nõudepesuvahend põhjalikult igalt nõult.
 6. Kuivatage õhu käes nõudekuivatusrestil või kuivatage käsitsi rätikuga.
 7. Ärge unustage pesemast köögirätikuid, harju või lappe, mida kasutate, selle tagamiseks, et nad oleksid puhtad järgmiseks korraks, kui nõusid pesete.

NÕUDERESTI KASUTAMINE KUIVATAMISEKS

Võib tekkida kiusatus kasutada rätikut kõikide nõude kuivatamiseks, ent see pole alati parim valik. Rätikuga kuivatamisele võib kuluda sõltuvalt nõude kogusest üsna palju aega ja vaeva. Õhu käes kuivatamine restil on tihti parem valik, kuna see laseb nõudel ise põhjalikult kuivada, enne kui nad ära panete.

Pidage silmas, et niiskus nõudelt tilgub kuivatamisresti alla kapiplaadile. Kui restil ei ole vee kogumiseks kummist või plastist põhja, asetage selle asemel nõuderesti alla küpsetuspaber.

Saage nõud kiiresti ja efektiivselt puhtaks nende nõudepesualaste näpunäidetega.

Seotud artiklid

 • Kuidas pesta nõusid
 • Kuidas nõudepesuvahend toimib?
 • Kui palju nõudepesuvahendit peaksin kasutama?

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!