Skip to Content

Nõudepesu matkal

Korduskasutusega lauanõud on keskkonnasõbralikum ja odavam valik, kui looduses olemist naudite, ent paljud inimesed pöörduvad täna ühekordselt kasutatavate taldrikute, tarvikute ja tasside poole, sest nad pole kindlad, kuidas korduskasutusega nõusid matkal pesta. Siin on mõned näpunäited ja nipid järgmise matkaretke jaoks.

ÕIGE NÕUDEPESUVAHENDI VALIMINE

Ükskõik, kas olete telkimisplatsil või omaette metsa keskel, oluline on kasutada keskkonnasõbralikku nõudepesuvahendit nagu Pur Pro Nature. Nagu kõik Pur nõudepesuvahendid, on Pur Pro Nature biolagundatav ja põhineb taastuvatel toorainetel.

KUUMUTAMINE, PESEMINE, LOPUTAMINE JA KUIVATAMINE

Nõudepesuvee kuumutamiseks on parim viis panna vesi küpsetusnõusse, pannile või potti, mida kasutasite toidu tegemiseks, pärast toidu serveerimist. See annab veele võimaluse kuumeneda sellel ajal, kui sööte, ja ei lase ka küpsetusnõu küljel või põhjal oleval toidul külge kleepuda. Pärast seda, kui olete söömise lõpetanud, valage ühte ämbritest kuuma vett väikse koguse nõudepesuvahendiga. Külm vesi toimib hästi teise ämbri puhul, mida võib kasutada nõude loputamiseks pärast seda, kui need on pestud. 

MATKAL NÕUDE PESEMISEKS VAJALIKUD TÖÖVAHENDID

Esimene asi, mida peate arvestama, on see, mis vahendeid teil kaasa on vaja võtta. Vaja on keskkonnasõbralikku nõudepesuvahendit, kaht ämbrit või suurt kaussi ning köögirätikuid. Samuti on vaja nõudepesuharja, käsna või nõudelappi määrdunud nõude pesemiseks.

Lisaks võiks võtta kaasa kummikindad, nõuderesti, sõela ja tangid, kuna need esemed hõlbustavad nõudepesuprotsessi veelgi.

NÕUDEPESU MATKAL: SAMMHAAVAL

Oled valmis matkal nõusid pesema? Loe siit, mida on vaja teada.

  1. Eemaldage järelejäänud toit nõudelt.
  2. Kuumutage vett matkapliidil või lõkketulel.
  3. Koguge kokku kaks nõudepesukaussi (üks kuuma vee, teine külma veega).
  4. Valage nõudepesuvedelik kuuma vee kaussi, soovitame kasutada biolagundatavat nõudepesuvahendit nagu Pur Pro Nature. 
  5. Peske nõusid kuumas vees, seejärel loputage neid pärast külma veega.
  6. Kuivatage nõud, kasutades nõudepesuresti või nõuderätikut.
  7. Valage kasutatud vesi laiali laagriplatsist kaugel eemal.

KASUTATUD VEE ÄRAVISKAMINE

Ohutusest lähtuvalt oodake, kuni vesi on pisut jahtunud, enne kui selle ära viskate. Kui olete matkaplatsil, on teil tõenäoliselt juurdepääs musta vee äraviskamise alale või nõudepesuvee valamule. Kui nõuetekohane ala puudub, kurnake vedelik, visates toiduosakesed põletamiseks lõkkesse. Määrdunud nõudepesuvesi tuleb hajutada vähemalt 200 jalga eemal matkakohast, radadest või veeallikatest, et tagada, et väiksed toiduosakesed vees ei meelitaks laagriplatsile loomi. 

Lähete matkale? Säästke raha, kasutades korduvkasutatavaid lauanõusid. Nõudepesu pole nii raske, kui võiks arvata. Selleks, et seda õigesti teha, toimige järgmiselt.

Seotud artiklid

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!