Skip to Content

Puhastage kööki nõudepesuvedelikuga

Nõud on pestud ja istuvad valamu kõrval, õhu käes nõuderestil kuivades. Puhastamistöö on tehtud, eks ju? Vale. Köögis on palju piirkondi, mis vajavad pisut küürimist, et vabaneda mustusest, toidujäägist ja rasvast, mille on tekitanud argielu ning viimase söögikorra valmistamine. Õnneks pole vaja minna välja ja osta köögi iga piirkonna jaoks spetsiaalset puhastusvahendit. Puri nõudepesuvedelik sobib suurepäraselt köögipuhastusvahendiks.

KÖÖGI TÖÖPINNA PUHASTUSVAHEND: NÕUDEPESUVAHENDI KASUTAMINE

Kas teil on käepärast tühja pihustuspudelit? Täitke see sooja veega ja lisage üks tilk Puri nõudepesuvedelikku. Raputage ettevaatlikult nõudepesuvedeliku ja vee kokku segamiseks, seejärel pihustage tööpindadele lahuse kasutamiseks tööpindade puhastusvahendina. Pühkige puhta rätikuga. Efektiivsuse tagamiseks värskendage seda segu kindlasti korrapäraselt.

Kui teil pole pihustuspudelit, saab teise võimalusena valada mõned tilgad nõudepesuvedelikku sooja veega kaussi. Leotage käsna selles segus, kuni see on imanud vee ja nõudepesuvedeliku ning väänake korralikult välja, et see ei tilguks. Küürige tööpindu käsna pehme poolega, kuni mustus on eemaldatud ja nad uuesti säravad.

See lahus toimib hästi enamiku tööpindade, eriti nende puhul, millel kipuvad tekkima triibud. Triibud tulenevad rasvast, mis on jäänud kinni tööpinnapealispinnale. Enamikel köögipuhastusvahenditel on võime puhastada või desinfitseerida pindu, kuid ainult nõudepesuvedelik suuda lõigata hõlpsalt läbi samade õlide, mida tuleb kööginõudelt ja nõudelt iga päev eemaldada. See lahus on ka ideaalne valik keraamiliste ja klaasist pealispinnaga pliidiplaatide puhul.

KÖÖGIKAPPIDE PUHASTAMINE

Köögikapid on täpselt sama vastuvõtlikud mustusele, rasvale ja toidujäägile kui tööpinnad. Olgu tegu meelest läinud šokolaadibatooni või õhtusöögiks söödud praekana rasvapritsmega, Puri nõudepesuvedelik võib olla köögikappide puhastamisel lahenduseks.

Esiteks eemaldage kuivanud, kleepuv või külge ülejäänud toit nii palju kui võimalik paberrätikuga. Seejärel, kasutades pihustuspudelilahust või vee ja vedeliku segu kausis, mida kasutasite tööpindade puhastusvahendina, köögikappide puhastamiseks. Küürige mustusest vabanemiseks pehme käsnaga, seejärel kuivatage kiiresti triipude vältimiseks paberrätikuga.

KUIDAS ÄRAVOOLUAVASID UMMISTUSEST VABASTADA

Paljudes vedelates äravooluava puhastusvahendites sisalduvad söövitavad kemikaalid võivad torustikku söövitada ning torulukksepa kutsumine äravooluava ummistuse eemaldamiseks on viimane ja kulukas abinõu. Paljud köögi äravooluava ummistuse probleemid on seotud rasvaga, kuid need saab lahendada hõlpsalt nõudepesuvedeliku ja veega. Saladus seisneb ohtra koguse Puri nõudepesuvedeliku allavalamises ummistunud valamu äravooluavast. Samal ajal täitke veekeetja kraaniveega ja laske sellel keema minna. Mõne minuti pärast (et võimaldada nõudepesuvedelikul torustikust alla voolata ja ummistuse katta) valage äravooluavast alla keevat vett, lastes sellel nõudepesuvedelikuga seguneda ja rasv torudelt maha ning ära tõsta.

KUIDAS PUHASTADA ROOSTEVABAST TERASEST SEADMEID

Puri nõudepesuvedelik on fantastiline valik köögiseadmete, eriti roostevabast terasest lisatarvikute puhastamiseks. Köögiseadmete puhastamiseks toimige järgmiselt.

  1. Kandke niiskele, pehmele käsnale peale mõned tilgad Puri nõudepesuvedelikku.
  2. Otsige üles roostevaba terase toim. Kui teil ei õnnestu seda näha, proovige toime sõrmedega tunda.
  3. Seejärel alustage seadme pesemist, alustades ülevalt ja liikudes toime suunas.
  4. Loputage ülemäärane nõudepesuvedelik täielikult maha.
  5. Plekkide ja veelaikude ärahoidmiseks kuivatage kiiresti puhta rätikuga.

NÕUDEPESUVEDELIKU KASUTAMINE VALAMU PUHASTUSVAHENDINA

Teil oli valamus just hunnik määrdunud nõusid ning vesi, millel ära voolata lasite, ei olnud enam laitmatult puhas. Ehkki see ei tarvitse nii näida, on valamut vaja puhastada.

Alustage loputusega. Kasutage sooja vett toiduosakeste loputamiseks valamu külgedelt maha ja valamufiltrisse või jäätmekäitlusseadmesse. Seejärel kandke peale Puri nõudepesuvedelikku. Tehke äravooluava ümber nõudepesuvedelikuga ring; see peaks tagama teile ülesande jaoks õige koguse seepi. Kasutage puhast, pehmet käsna valamu põhja ja külgede küürimiseks ringjate liigutustega, seejärel loputage. Alustage loputamist küljel, kasutades võimaluse korral kraani allatõmmatavat või voolikulisaseadist. Kui teil seda ei ole, kasutage selle asemel veega täidetud tassi. 

Soovite puhast kööki? Puhastage kööki nõudepesuvedelikuga; see toimib kapiplaatide, äravooluavade, kappide, valamute ja kõikide seadmete puhul.

Seotud artiklid

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!