Skip to Content

Kas nõudepesuvedelikku võib kasutada auto pesemiseks?

Nõudepesuvedelik on tegelikult üks parimatest akende ja autovelgede puhastusvahenditest. Siiski selleks, et neid piirkondi õigesti puhastada, on vaja õigeid töövahendeid ja mõningaid näpunäiteid.

Sõiduki korrapärane hooldus on selle sõidukorras hoidmiseks oluline. Nõudepesuvedelik on autovelgede ja akende puhastamiseks ideaalne. Seega aitab see autole paremat ilmet anda ja eemaldab mustuse, prahi ja soola. Nende piirkondade õigesti puhastamiseks anname teile mõned kasulikud näpunäited.

AUTOVELGEDE JA AUTOAKENDE PESEMINE: VAJALIKUD TÖÖVAHENDID

Autovelgede ja autoakende pesemisel on vaja järgmist.

 • Üks ämber
 • Pehme käsn ja hari
 • Imavad lapid
 • Raakel
 • Aiakastmisvoolik
 • Mikrokiust rätik

SAMMHAAVAL: AUTOVELGEDE JA AKENDE PUHASTAMINE

 1. Enneaegse kuivamise ärahoidmiseks parkige auto varju.
 2. Veenduge, et kõik aknad ja uksed on suletud.
 3. Täitke ämber sooja veega, seejärel lisage mõned tilgad nõudepesuvedelikku.
 4. Kasutage pehmet käsna ja seebivett akende küürimiseks, seejärel tõmmake kummikaabitsaga üle akna, pühkides tera iga kord imava lapiga puhtaks.
 5. Pühkige lliigse vedeliku eemaldamiseks akna servade ümbert.
 6. Pihustage autovelgi aiakastmisvoolikuga.
 7. Küürige velgi pehme käsna ja harjaga, seejärel loputage voolikuga.
 8. Kuivatage mikrokiust rätikuga.

ETTEVALMISTAMINE

Auto parkimine varju hoiab seda eemal päiksest, mis võib kuivatada seebi akendel ja velgedel kiiresti, tekitades laigud, millest on raske vabaneda. Enne sõiduki väljalülitamist veenduge, et kõik aknad on suletud, seejärel kontrollige iga ust, et selgitada välja, kui nad on täielikult suletud.

AUTOAKENDE PUHASTAMINE

Oodake, kuni auto on täielikult jahtunud, seejärel täitke ämber sooja (mitte kuuma) veega. Lisage ämbrisse mõned tilgad nõudepesuvedelikku. Alustage alati akende pesemisest. Veljed on tihti teel sõidust äärmiselt määrdunud ja nõuavad rohkem küürimist. Alustamine kõigepealt akendest aitab kõrvaldada vajaduse võtta uuesti nõudepesuvedelikku ja vett.

AUTOVELGEDE PUHASTAMINE

Aiakastmisvoolikuga saab eemaldada suure hulga prahti, mis hoiab ära täiendava küürimise. Veenduge, et kasutate voolikut igal veljel, ent laskute seejärel madalamale ja küürite kõvasti käsna ja harjaga, et tagada kogu prahi ja plekkide eemaldamine. Pesemise protsessi käigus loputage iga velg puhtaks. Ärge oodake, kuni kõik veljed on pestud, kuna seep võib kuivada ja laike tekitada. Velgede kuivatamine mikrokiust rätikuga aitab ka laike vältida, kuid sellega vabaneb ka suurest osast niiskusest, mis võib jääda mustuse külge ja teie sõidukile uuesti määrdunud ilme anda.

Oluline on nõudepesuvedelikku auto kere pesemiseks mitte kasutada, ent seda võib kasutada akendel ja velgedel. Selleks, et seda õigesti teha, toimige järgmiselt.

Seotud artiklid

#ENJOYTOGETHER

 • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

 • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

 • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!