VISA JA MÄÄRDUNUD – KUIDAS NÕUDEPESUMASINAS KÕIGE MÄÄRDUNUMAID NÕUSID PUHASTADA

Isegi kui nõudepesumasinal ei ole igapäevaste nõude ja söögiriistade pesemisega probleemi, võib eriti määrdunud pottide, kõrbenud küpsetusnõude ja muude esemete puhastamine lisavaeva nõuda. Uurige välja, kuidas saavutada iga kord ülipuhtad tulemused meie visade plekkide eelleotamise, loputamise ja toote kohta käivate näpunäidetega.

KUIDAS PUHASTADA NÕUDEPESUMASINAS KÕRBENUD POTTI

Oleme seda kõik kogenud – tõstad risotopotilt või mulisevalt tomatikastmelt vaid hetkeks silmad ja mitte ainult õhtusöök pole rikutud, vaid ka roostevabast terasest kööginõud on kaetud nii paksu ja kõva koorikuga, et arvad, et kõrbenud potiga tuleb igaveseks hüvasti jätta. Siiski, kui see kõrbenud pott on tõesti roostevabast terasest valmistatud, siis olete õnnega koos. Väikse leotamise, õigete nõudepesumasina seadete ja õige puhastusvahendi kasutamisega saab kõrbenud poti puhastada ja selle äraviskamist vältida.

1. Üldjuhul ei ole vaja tavalisi määrdunud nõusid enne nõudepesumasina laadimist loputada või leotada. On ilmne, et kõrbenud pott on pisut teistsugune asi, seega leotage seda nii ruttu kui võimalik soojas vees. Ärge kasutage selles etapis tavalist nõudepesuvahendit või muud lisandit. Ainuüksi vesi aitab koorikut pehmendada. Kui otsustate kasutada lisandit, veenduge, et loputate selle enne poti nõudepesumasinasse panemist põhjalikult maha, muidu võivad jäägid tulemust mõjutada.

KUIDAS PUHASTADA NÕUDEPESUMASINAS KÕRBENUD POTTI

2. Pärast seda, kui kõrbenud pott on piisavalt kaua ligunenud, kraapige kõrbenud põhja puust lusika või spaatliga, et eemaldada raske koorik, seejärel eemaldage kõrbenud toitu veel plastist või terasvillast küürimiskäsnaga. 

3. Parimal juhul tuleks pesta kõrbenud potti ainult teiste eriti määrdunud nõudega. Pärast pidu või suurt õhtusööki on parim taldrikute ja klaaside kerge pesu ning kõrbenud pottide, kleepuvate küpsetusnõude ja määrdunud ahjunõude kõva pesu. Kui teil pole eraldi suure jõudlusega pesu jaoks piisavalt nõusid, siis peske kõrbenud potti ainult mitteõrnade ja -habraste nõudega ning jätke veiniklaaside- ja portselanilaadsed esemed mõneks teiseks päevaks. 

4. Ärge laadige nõudepesumasinat üle ega asetage potti nurga alla, nagu tavaliselt, et ruumi säästa. Mida rohkem ruumi kõrbenud poti ümber on, seda rohkem vett ja puhastusvahendit selleni jõuab. Kontrollige, kas nõudepesumasina juhendis või tootja veebilehel soovitatakse kõige määrdunumate nõude jaoks konkreetset kohta. Kui mitte, laadige kõrbenud pott põhjaga ülespoole alumisele restile. 

5. Lülitage nõudepesumasinal sisse võimsaim võimalik programm. Sõltuvalt mudelist võib see olla kõrge temperatuuri seade või  „suure jõudlusega“, „määrdunud“ või „pottide ja küpsetusnõude“ seade.

6. Lisaks õigele puhastusvahendile on kuum vesi oluline koostisosa, mis määrab erinevuse puhaste ja määrdunud nõude vahel. Kui juba kraaniveel läheb soojenemisega aega, siis samamoodi on  see ka nõudepesumasinas, kuna enamikus nõudepesumasinates kasutatakse kuuma vett. Tagamaks, et vesi oleks algusest peale võimalikult kuum, võib lasta enne nõudepesumasina käivitamist soojal veel kraanist joosta. Vee raiskamise vältimiseks võib selle valada näiteks veekeedukannu või põrandapesuämbrisse.

7. Määrdunud nõudest kõige määrdunumate puhul soovitame Somat Gold 12, mitme toimega nõudepesumasina tabletti lisavõimsusega kõrbenud toidu eemaldamiseks määrdunud pottidelt ja küpsetusnõudelt. Ärge andke järele kahekordistamise soovile – kahe tableti kasutamine ei muuda tulemusi kaks korda puhtamaks. Vastupidi, ülemäärane pesuvahend võib jätta nõudele jäägi, mida on raske maha loputada. Vaadake allpool olevat videot, et uurida välja, kuidas need võimsad tabletid toimivad.

8. Tavaliselt tuleb oodata, kuni nõudepesumasina kuivatamisprogramm on täistsükli lõpetanud, kuid parem on eemaldada kõrbenud pott, kui see on veel niiske. Niiviisi muutuvad kõrbenud jäägid, mida pesu käigus täielikult ei eemaldatud, pehmeks ja neid on võimalik hõlpsalt käsitsi maha pühkida. Kuivatamise protsessi käigus küpsetatakse need tagasi poti külge ja te jõuate ringiga algusesse tagasi.

KUIDAS PUHASTADA NÕUDEPESUMASINAS KÕRBENUD KÜPSETUSNÕUD

Enamik eeltoodud etappidest kõrbenud poti puhastamiseks kehtivad ka kõrbenud küpsetusnõu puhastamise puhul – kui tegu on roostevaba terasega! Siiski, kui potid või küpsetusnõud on valmistatud anodeeritud alumiiniumist, ei tohi neid üldse nõudepesumasinas pesta. Mittekleepuvad, teflonkattega potid ja küpsetusnõud võivad olla nõudepesumasinakindlad (kontrollige poti/küpsetusnõu põhja, pakendit või tootja veebilehte), kuid terasvill tuleb jätta etapis 2 vahele. 

KUIDAS PUHASTADA NÕUDEPESUMASINAS TÕELISELT MÄÄRDUNUD NÕUSID

Pärast seda, kui olete kõrbenud poti või küpsetusnõu edukalt puhastanud, võivad pelgalt määrdunud nõud näida nagu käkitegu, kuid on täiendavaid asju, mida tuleks silmas pidada.

  1. Peske määrdunud nõusid ainult suure jõudlusega tsükliga, kui olete kindel, et nad on piisavalt tugevad, et suurele kuumusele vastu panna.
  2. Kõiki määrdunud nõusid ei või panna põhjaga ülespoole nagu kõrbenud poti või küpsetusnõu puhul, kuid kindlasti peaksite võimaldama nende vahel rohkem ruumi. Näiteks võiksite jätta kahe eriti määrdunud taldriku vahele tühja ruumi. 
  3. Mõelge ümber, kuidas laadite nõudepesumasinat, kui esemed, mis tavaliselt lähevad ülemisele riiulile, on tavalisest määrdunumad. Näiteks peab minema kohvikruus, mida on kasutatud koogi küpsetamiseks, alumisele riiulile, isegi kui selle tavaliselt ülemisele panete.
  4. Määrdunud ahjunõude puhastamine võib olla peaaegu sama raske kui kõrbenud pottide ja küpsetusnõude puhul, seega leotage neid vajaduse korral, nagu eespool kirjeldatud (ainult vees).

Veel selles kategoorias

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!