ROHELINE JA PUHAS – MIKS NÕUDEPESUMASIN ON SÄÄSTVAIM VIIS NÕUDE PESEMISEKS.

Miks on nõudepesumasin keskkonna jaoks parem kui nõude käsitsi pesemine? Loeme põhjused kokku… Oleme arvutanud kokku keskkonnale avalduvad hüved, mis on nõudepesumasina kasutamisel võrreldes käsitsi pesemisega, ja selgitame, kuidas erinevate programmidega, mida teie nõudepesumasin pakub, saab säästa vett, energiat või mõlemat.

KAS NÕUDEPESUMASIN ON KESKKONNA JAOKS PAREM KUI NÕUDE KÄSITSI PESEMINE?

Me kõik teame nõudepesumasina kasutamise ilmseid eeliseid. See võtab vähem aega, on hügieenilisem ja efektiivsem kui nõude käsitsi pesemine, lisaks teeb see köögi korras hoidmise lihtsamaks. Siiski, milline on nõudepesumasina mõju keskkonnale? 

Sõltumatute uuringute tulemused on ühesed: nõudepesumasin on tõesti säästlikem nõudepesuviis. Üldjuhul kasutab see vähem vett ja vähem energiat, isegi juhul, kui võtta arvesse nõudepesumasina enese tootmiseks kasutatud energiat. 

Uuemad masinad on energiatõhusamad kui vanad, täissuuruses nõudepesumasinad on üldiselt säästlikumad, kuid kompaktsem mudel on mõttekam väikse majapidamise puhul kui masina korrapärane kasutamine pooltühjana.

Sellised on põhitõed, kuid laskume nüüd üksikasjadesse: kuidas vähendada kulu, hoida kokku vett ja säästa energiat, kasutades õigeid programme.

MILLISEL NÕUDEPESUMASINA PROGRAMMIL ON VÄIKSEIM TARBIMISKULU?

Ilmne vastus oleks keskkonnasõbralik programm. Siiski, kui elate piirkonnas, kus esineb veepuudusi, on olulisem säästa vett. Kui elate kohas, kus on probleemiks elektrikatkestused, tuleb pöörata enam tähelepanu energia säästmisele. Enamik tootjaid programmeerivad keskkonnasõbraliku seadme käivituma väiksema kuumusega ja kasutama vähem vett, kuid maksab kontrollida nõudepesumasina juhendit, et kontrollida üle teiste tsüklite nagu lühipesu või väikse veekoguse seade, vee ja energia säästmise potentsiaal.

KUIDAS SÄÄSTA ENERGIAT, KASUTADES NÕUDEPESUMASINAT

Veenduge, et nõudepesumasin on enne sisselülitamist võimalikult täis. Lugege meie juhendit selle kohta, kuidas nõudepesumasinat laadida, et uurida välja, kuidas mahutada maksimaalselt nõusid puhastamisvõimsust ohverdamata. Kasutage nõudepesumasinat alati võimalikult madalal temperatuuril. Muidugi tuleb keerata kuumus eriti määrdunud nõude puhul suuremaks ja hea mõte on käivitada aeg-ajalt kuum programm masina puhastamiseks ja bakterite surmamiseks, ent hoidke igapäevaste taldrikute, tasside ja klaaside puhul temperatuuri jahedana. Lisaks säästke energiat, valides toatemperatuuril kuivatamise (kui see on saadaval) või isegi lõpetades pesu enne kuivatamise etappi ja lastes nõudel loomulikult õhu käes kuivada.

Nagu mis tahes elektriseadme puhul, lülitage ooterežiim alati välja, kui te seda ei kasuta. Võrgule avalduvat survet saab kergendada, kasutades nõudepesumasinat tipptunnivälisel ajal (näiteks õhtul hilja), kui elekter on tihti odavam ja tõenäolisemalt pärit kohalikest elektrijaamadest.

KUIDAS SÄÄSTA VETT, KASUTADES NÕUDEPESUMASINAT

Ärge eelloputage nõusid, ei kraani all ega masinas. Kraapige toidujäägid enne laadimist prügikasti, ent ärge raisake vett ülesandele, mida korratakse nõudepesumasinas. Video Dishwasher Diaries allpool selgitab, miks eelloputus vajalik ei ole.

Veel selles kategoorias

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!