LUBJASETTEST VABANEMINE – KAREDA VEEGA SEOTUD NÄPUNÄITED NÕUDEPESUMASINA JAOKS

Mis on kare vesi ja miks see nõudepesumasinat rikub? Selgitame lubjasetete põhjuseid ja jagame oma näpunäiteid kareda vee toimete tõrjumise kohta õigete nõudepesumasinalisanditega. Etteruttavalt: elu kareda veega ei ole nii raske!

MIS ON LUBJASETE? MIDA TÄHENDAB KARE VESI?

Lühidalt, lubjasete on kareda vee nähtav tulemus. Näete seda, kui pärast nõudepesumasinat on klaasidel valge jääk, kui leiate nõudelt korrapäraselt veeplekke ja kui nõudepesumasina ukse ümber tekib halli või valget sadestist. Kui märkate neid tunnuseid, annab see märku, et teil on kare vesi. Mida see tähendab? Kui elate kareda veega piirkonnas, on kraanist tuleval veel kõrgem mineraalisisaldus, sest see on filtreerunud läbi lubjakivi ja kriidi. Nendest kivimikihtidest filtreerunud peened magneesiumkarbonaadi- ja kaltsiumkarbonaadiosakesed suspendeeruvad tavalises kraanivees ega oleme meile kuidagi kahjulikud. Need on siiski halvad koduseadmete nagu veekeetja, pesumasina ja nõudepesumasina jaoks, kui neil lubjaladestusi moodustada lasete. Kui te pole kindel, kas teil on kare vesi …, siis teil tõenäoliselt ei ole, kuid kontrollida saab kohalikust omavalitsusest, kes ütlevad teie piirkonna täpse veekareduse. 

KUIDAS NÕUDEPESUMASINA SOOLAGA LUBJASETET ÄRA HOIDA

Parim viis kareda vee probleemi lahendamiseks on takistada seda üldse lubjaladestusi moodustamast. Sõltuvalt sellest, kui kare vesi on, pakuvad Somati tooted lubjasette vastase kaitse erinevaid tasemeid. Nõudepesumasina pesuvahendite mitme toimega tootevalemid sisaldavad juba nõudepesumasina soola, mis on piisav kuni vee kareduse teatava tasemeni. Näiteks Somat All in 1Somat All in 1 ExtraSomat Gold ja Somat Power Gel. Nad kaitsevad masinat lubjaladestuste moodustumise vastu ja hoiavad ära valge sette jäägi klaasidel ning veelaigud nõudel kuni 21 °dH (kareduse kraadi). 

Siiski, kui vesi on sellest karedam või kui kasutate soolata pesuvahendit nagu Somat Classic, tuleb lisada soola eraldi. Ehkki keemiliselt on see naatriumkloriid, täpselt nagu keedusool, ei saa kasutada nõudepesumasinas tavalist keedusoola, kuna selle peen tera võib nõudepesumasinat kahjustada. Nõudepesumasina sool pehmendab vett, tõmmates ligi peeni magneesiumi- ja kaltsiumiosakesi ning takistades neid ladestumast nõudele, klaasidele või nõudepesumasina osadele. See on suures pakendis, mis paigutatakse selleks ettenähtud pehmendiüksusesse, mis asub nõudepesumasina metallalusel alumise riiuli all. See võib näha välja nagu väike mahuti pärast korgi mahakeeramist, kuid jätkake valamist – on hämmastav, kui palju soola see suudab mahutada. Ärge muretsege, kui pehmendiüksus on veega täitunud. Sool peab võlutoime avaldamiseks segunema veega ja lahustuma. Vaadake videot allpool, et näha, kuidas see käib.

KUIDAS EEMALDADA LUBJASETE KATLAKIVIEEMALDIGA

Nüüd teate, kuidas hoida nõudepesumasinas ära lubjasetet, loodetavasti ei pea te kareda vee probleemidega kunagi uuesti tegelema. Muidugi välja arvatud juhul, kui teil on kapp täis selle vastiku valge jäägiga klaase ja veelaikudega nõusid. Hea uudis on see, et need tulevad välja säravpuhtana järgmine kord, kui neid oma uue mitmetoimeliste nõudepesumasina tablettide/geeliga pesete, või pärast seda, kui hakkate masinale nõudepesumasina soola lisama. Halb uudis on see, et masinal moodustunud lubjasetted ei ole nii hõlpsalt eemaldatavad. Kui märkate masina sees pakse, kõvu lubjasetete kihte, kasutage Somat Intense'i masina puhastusvahendit, et need eemaldada ja takistada neid masinat kahjustamast. Hea mõte on käivitada intensiivse puhastamise tsükkel kord kuus selle tagamiseks, et kare vesi nõudepesumasinat ei kahjustaks.

Veel selles kategoorias

#ENJOYTOGETHER