KUUM JA HÜGIEENILINE VÕI KESKKONNASÕBRALIKULT JAHE – MILLINE NÕUDEPESUMASINA TEMPERATUUR MILLISEKS OTSTARBEKS?

Kui nõudepesumasinal ei ole automaatrežiimiseadet või kui selle automaatrežiimiprogramm ei anna soovitud tulemusi, tuleb teada, kuidas valida õige programm käsitsi. Lugege lähemalt, et saada teada õige nõudepesumasina temperatuur ja parim Somati nõudepesumasina pesuvahend kõige jaoks alates kergelt määrdunud nõudest ja õrnadest klaasidest kuni kõrbenud pottide ja äärmiselt määrdunud ahjunõudeni.

KUIDAS VALIB AUTOMAATREŽIIMIPROGRAMM NÕUDEPESUMASINA ÕIGE TEMPERATUURI?

Paljud uuemad nõudepesumasinad pakuvad automaatrežiimiprogrammi, mis seab parima nõudepesumasina temperatuuri vastavalt nõude tüübile ja sõltuvalt sellest, kui määrdunud nad on. Andurid tajuvad mustuse kogust äravooluvees ja edastavad signaali kõrgemate temperatuuride või enama vee vajaduse kohta, kuni loputusvesi on läbipaistev.

MILLISEL NÕUDEPESUMASINA TEMPERATUURIL ON VÄIKSEIM TARBIMISKULU?

Uurige nõudepesumasina juhendit, et kontrollida mudeli konkreetsete pesutsüklite vee- ja energiakulu. Üldjuhul peab keskkonnasõbralik programm pakkuma nii madalat vee- kui ka energiakulu. Siiski on võimalik, et lühem, jahe programm kasutab vähem toidet või et pikem programm nõuab vähem vett. Enamikul nõudepesumasinatel on keskkonnasõbralik programm. Vaadake allpool video Dishwasher Diaries jagu, et saada teada, miks võimsa nõudepesumasina pesuvahendi nagu Somati kasutamisel piisab enamiku nõude puhastamiseks nõudepesu 40° C juures. 

ÕIGE NÕUDEPESUMASINA TEMPERATUUR MÄÄRDUNUD ESEMETE PUHUL

Kui keskkonnasõbralik programm pole kõige määrdunumate nõude, kõrbenud pottide ja rasvaste ahjunõude, puhastamiseks piisavalt võimas, on parem valida kõrgem nõudepesumasina temperatuur ja saada puhtad tulemused ühe pesukorraga täiendava tsükli käivitamise asemel, kui te keskkonnasõbraliku programmi tulemuste rahul pole. Muud juhtumid, mille puhul võib olla vajalik kõrgem nõudepesumasina temperatuur, hõlmavad esemeid, mis vajavad desinfitseerimist, ja kui puhastate nõudepesumasinat Somat Intensive Machine Cleaneriga (soovitatav kord kuus). Kui nõudepesumasinal on „suure jõudlusega“, „intensiivne“ või „pottide ja küpsetusnõude“ seade, tuleb kõrgema temperatuuri saavutamiseks valida see.

ÕIGE NÕUDEPESUMASINA TEMPERATUUR ÕRNADE ESEMETE PUHUL

Skaala teisest otsast vaadates on õrnu nõusid, veiniklaase ja muid õrnu klaasnõusid kõige parem pesta nõudepesumasina madalal temperatuuril. Esiteks on vähem tõenäoline, et need esemed on kõvasti määrdunud, seega pole neid vaja nii kuumalt pesta. Teiseks võib kuumus – või pigem nõudepesumasina temperatuuri kiire muutus – kahjustada ka klaasi ja hapraid nõusid. Õrnad programmid pesevad laaditud nõusid madalal nõudepesumasina temperatuuril (isegi keskkonnasõbralikust programmist madalamal), millele järgneb soojem loputus.

ÕIGE NÕUDEPESUMASINA PESUVAHEND ÜKSKÕIK MILLISEL TEMPERATUURIL

Rusikareegel on, et mida võimsam on nõudepesumasina pesuvahend, seda efektiivsem on see madalamal temperatuuril. Õrnatoimelisemad pesuvahendid võivad nõuda kõrgemat temperatuuri. Tugevaimad puhastusvahendid, nagu Somat Gold, suudavad anda suurepärased tulemused, isegi kui valite madala temperatuuri või keskkonnasõbraliku seade. Somat Classic seevastu toimib kõige paremini tavaliste koormustega ja võib nõuda äärmiselt määrdunud nõude pesemiseks kõrgemat temperatuuri. Enamiku majapidamiste puhul tasub hoida käepärast kaht tüüpi pesuvahendit ja kasutada neid vaheldumisi sõltuvalt sellest, kui määrdunud nõud on ja mis temperatuuril neid pesete.

Veel selles kategoorias

#ENJOYTOGETHER

  • Leidke täiuslik retsept oma lähedaste rõõmustamiseks järgmisel koosviibimisel. Vaadake kõiki retsepte!

  • Ei mingeid vabandusi! Koos hea toidu nautimiseks on alati hea põhjus. Leidke see endale siit!

  • Kes ütles, et nõude pesemine peab olema igav? Meie nippide ja mängudega on see kindlasti lõbus! (Ja meie võimsate toodete abiga on nõude pesemine imelihtne!) Proovige kohe!